Super Mario Bros. 3 (NES) - online hra | RetroGames.cz
RetroGames.cz - staré hry ONLINE

„Nepřestáváme si hrát, protože stárneme;                          
... stárneme, protože si přestáváme hrát.“                          

English EN       Czech CZ            

   
 Menu
 Hry
 Ostatní
 Vyhledat hru

 

   
 

Super Mario Bros. 3 - Nintendo NES system

Je nám líto, ale tato hra již není abandonware
a proto není na RetroGames.cz k dispozici.


Pokud chcete, můžete si ji zahrát přímo na stránkách Nintenda
prostřednictvím služby Nintendo Switch Online,

nebo zde pomocí online emulátoru Emulatrix
(vlastníte-li ROM soubor s touto hrou).
Stručný popis hry:

Zlý Bowser je zpět! Opět se zmoc­nil princezny a začaroval krále všech zemí Houbového království jejich vlastními hůlkami, které jim sebral. Zachraň princeznu, vy­svo­boď krále a znič Bowsera dřív než bude pozdě.


Ovládání gamepadu:

 

Hráč 1: Hráč 2:
-
-
-
-
A X -
B Z -
SELECT Shift -
START Enter -

Rychlost emulace:

Je-li emulace hry pomalá, zkuste ji zrychlit znovunačtením této strán­ky bez reklam nebo si vyberte jiný on­li­ne emulátor z této tabulky.


Ostatní platformy:

Bohužel, tato hra je v tuto chvíli k dispozici pouze v této variantě. Buďte trpěliví :-)Informace o hře:
Super Mario Bros. 3 - obal hry
obal hry
Název hry: Super Mario Bros. 3
Konzole: Nintendo Entertainment System (NES)
Vydavatel (rok vydání): Nintendo (1988)
Žánr: akční, plošinovka Počet hráčů: 1 nebo 2 střídavě
Design: Shigeru Miyamoto, Toshihiko Nakago, Takashi Tezuka, ...
Hudba: Koji Kondo
Manuál ke hře: manual.pdf

Velikost souboru:

2017 kB
Download: nedostupný

Velikost hry:

384 kB
Doporučený emuátor: FCEUX

Pro fanoušky a sběratele:
Vyhledat tuto hru na videoserverech YouTube.com nebo Vimeo.com.
Koupit originální hru nebo konzoli NES na Amazon.com nebo eBay.com.

Vyhledat digitální download této hry ve službě GOG nebo Steam.

 
Ovládání hry:

NES verze hry Super Mario Bros. 3 se ovládala prostřednictvím původního NES ovladače s křížovým D-padem a dvěma akčními tlačítky. Základní popis ovládání této hry shrnuje krátký přehled pod tímto odstavcem. Detailní popis ovládání naleznete v přiloženém herním manuálu. Vemte prosím na vědomí, že jednotlivá tlačítka gamepadu jsou emulována různými klávesami na klávesnici vašeho PC v závislosti na nastavení aktuálního online emulátoru (viz tabulka vedle hry).

Použij D-pad pro ovládání Mariova pohybu. Stiskni ↑ pro šplhání vzhůru, nebo pro otevření dveří. Držíte-li ↑ stisknutou, můžete v kombinaci s tlačítkem A vlézt do trubky nad Mariem. Stejná kombinace tlačítek umožní Mariovi vyskočit z vody. Pomocí tlačítka ↓ se Mario skrčí, leze dolů, vstupuje do trubky pod sebou nebo sjíždí po zadku prudký kopec. Pro chůzi vlevo či vpravo stiskni ← nebo →. Pokud přitom držíte tlačítko B, Mario místo chůze běhá.

Pomocí tlačítka A Mario skáče. Čím déle jej držíte stisknuté, tím výše vyskočí. Držíte-li jej stisknuté v momentě, kdy Mario přistává na nepříteli, provede Mario super skok. Pokud běžíte dostatečně rychle, tak jako Raccoon nebo Tanooki Mario můžete stisknutím tlačítka A vyletět do vzduchu. Když padáte jako Racoon nebo Tanooki Mario, stisknutím tlačítka A zamávejte ocasem a zpomalte sestup. Tlačítko A se používá také pro plavání. Stisknutím tlačítka A přimějete Maria plavat vpřed jakýmkoli směrem, kterým je aktuálně otočen. Pokud jste Frog Mario, nemusíte k plavání používat tlačítko A, ale Frog Mario bude plavat ještě rychleji při každém stisknutí tohoto tlačítka.

Primární funkcí tlačítka B je aktivace běhu. Když se pohybujete doleva nebo doprava a držíte B, Mario nabere rychlost. Pokud běžíte nepřetržitě, vyplníte svůj měřič rychlosti ve spodní části obrazovky a značka P začne blikat. V ten moment mohou Raccoon nebo Tanooki Mario vzlétnout k obloze pomocí svých ocasů. Podržení tlačítka B při běhu vám také umožní sbírat předměty a zranitelné nepřátele, jako jsou znehybněné želví krunýře. Předměty zahodíte, jakmile pustíte B. Tlačítko B se také používá k útoku na vaše nepřátele. Jako Fireball Mario stiskněte B a vyhodíte ohnivou kouli. Jako Raccoon nebo Tanooki Mario stiskněte B, otočte se a fackujte nepřátele ocasem. Jako Hammer Brother Mario stiskněte B a házejte kladivem.

Tlačítkem SELECT vybíráte na titulní obrazovce zda chcete spustit hru pro 1 nebo 2 hráče.

Stiskem tlačítka Start spustíte hru. Stisknete-li jej během hry, hra se přeruší. Po opětovném stisknutí hra pokračuje.

 
Herní konzole:

Tato verze hry Super Mario Bros. 3 by­la de­sig­no­vá­na pro Nin­ten­do En­ter­tain­ment Sys­tem (zkrá­ce­ně NES), což byla osmi­bi­to­vá vi­de­o­her­ní kon­zo­le vy­rá­bě­ná fir­mou Nin­ten­do v le­tech 1983 až 2003. Ve své do­bě šlo o nej­pro­dá­va­něj­ší vi­de­o­her­ní kon­zo­li, pro kte­rou vznik­lo ví­ce jak 700 li­cen­co­va­ných her a řa­da her bez li­cen­ce. Cel­ko­vě se na všech tr­zích pro­da­lo cca 62 mi­li­ó­nů ku­sů té­to kon­zo­le za ce­nu při­bliž­ně 100 $ za kus. Ví­ce in­for­ma­cí o kon­zo­li NES na­lez­ne­te zde.


Doporučené ovladače:

Tuto hru můžete ovládat prostřednictvím klávesnice vašeho PC (viz tabulka s ovládáním vedle hry). Nicméně pro maximální her­ní zážitek doporučujeme použít gamepad, který zapojíte jednoduše do USB portu počítače. Pokud žádný gamepad nemáte, kupte si vhodný USB ovladač např. na Amazonu či v AliExpressu nebo v některém vašem oblíbeném internetovém obchodě.

 
Dostupné online emulátory:

Pro hru Super Mario Bros. 3 je k dispozici 6 různých online emulátorů. Tyto emulátory se liší nejen technologií, kterou používají k emulaci starých her, ale též podporou různých herních ovladačů, podporou multiplayer módu, podporou dotykové obrazovky mobilních telefonů, rychlostí emulace, absencí či přítomností vložené reklamy a řadou dalších parametrů. Pro maximální herní požitek je důležité zvolit správný emulátor, protože na každém PC a v různých internetových prohlížečích se jednotlivé emulátory chovají odlišně. Základní vlastnosti jednotlivých emulátorů dostupných pro hru Super Mario Bros. 3 shrnuje následující tabulka:
 

Emulátor Technologie Multiplayer USB gamepad Touchscreen Bez reklam
EmulatorJS JavaScript ANO ANO ANO ANO
NeptunJS JavaScript ANO ANO NE NE
NesBox Flash NE ANO NE ANO
RetroGames.cc JavaScript ANO ANO ANO NE
vNES Java applet ANO NE NE ANO
Emulatrix JavaScript NE NE NE ANO


Podobné hry:

Pokud se vám hra Super Mario Bros. 3 líbí, je pravděpodobné, že se vám bude líbit i některá z podobných her v přehledu na této záložce. Hry, které zde vidíte, jsou vybírány na základě podobnosti v názvu, herním žánru a na základě podobnosti klíčových slov. Seznam je však generovaný automaticky a může být proto zejména pro některé specifické hry velmi 'subjektivní'. Pro nalezení konkrétní hry, použijte raději náš vyhledávací formulář.

Super Mario Bros. 2 Super Mario Bros. Super Mario Bros. Special Mario Bros. Super Mario World
Super Mario Bros. 2 Super Mario Bros. Super Mario Bros. Sp. Mario Bros. Super Mario World
 
Super Mario All-Stars Super Mario Bros.: The Lost Levels All Night Nippon Super Mario Bros. Super Mario World 2: Yoshi’s Island Super Angelo
Super Mario All-Stars SMB: Lost Levels All Night Nippon SMB Super Mario World 2 Super Angelo
 
Super Mario Land Super Boy I Super Boy II Super Boy III Mario and Luigi
Super Mario Land Super Boy I Super Boy II Super Boy III Mario and Luigi

Diskuse ke hře:


 

Tato webová stránka NENÍ sponzorována ani podporována společnostmi Nintendo, Atari či Sega ani žádnou jinou videoherní společností. RetroGames.cz si nečiní žádný nárok na duševní vlastnictví
obsažené v jednotlivých hrách. Veškerý text z webu RetroGames.cz je dostupný pod licencí Creative Commons 3.0 Unported. Můžete jej volně kopírovat, ale uveďte původ a zachovejte licenci.

Facebook | Ochrana osobních údajů | Podmínky | Prohlášení o cookies | Reklama | Nahlásit nelegální obsah

Tento web je hostován na serverech služby WebSupport.cz.