RetroGames.cz - staré hry ONLINEEnglish EN       Czech CZ            

   
 Menu
 Hry
 Ostatní
 Vyhledat hru

 

   
 

Donkey Kong - Atari 7800

Connecting a remote emulator.

Please wait ...
Ovládání:

GP:

KL:
1 X
2 C
Pause Enter
Select Shift
Reset S

Help:

Ta­to hra bě­ží na ja­va­scrip­to­vém e­mu­lá­to­ru Nep­tun­JS. Ke spuš­tě­ní hry je tře­ba povolit Ja­va­Script na va­šem po­čí­ta­či.


Stručný popis hry:

Zlý opičák Donkey Kong unesl Ma­ri­o­vu přítelkyni Paulinu a upr­chl s ní na vrchol rozestavěné konstrukce, kde Mario pracuje. Odtud se mu vysmívá a hází po něm barely. Pomoz nešťastnému Mariovi získat jeho lásku zpět.


Ostatní platformy:

Tuto hru si můžete zahrát také ve verzích pro Ata­ri 2600, NES a DOS.Informace o hře:
Donkey Kong - obal hry
obal hry
Název hry: Donkey Kong
Konzole: Atari 7800
Vydavatel (rok vydání): Nintendo (1981)
Žánr: akční, plošinovka Počet hráčů: 1 nebo 2 střídavě
Design: Shigeru Miyamoto
Hudba: Yukio Kaneoka
Manuál ke hře: manual.pdf

Velikost souboru:

271 kB
Download: nedostupný (pouze stream)

Velikost hry:

19 kB
Doporučený emuátor: Stella

Převzato z recenze na RetroGames.cz:

   Těžko budete na světě hledat někoho, kdo by nikdy neslyšel o hře Donkey Kong, ve které neohrožený hlavní hrdina jde odvážně vstříc padajícím barelům a po­s­ka­ku­jí­cím plamenům. Jeho úkolem je totiž vysvobodit krásnou dívku unesenou velkým zlým opičákem a ukrytou na vrcholu vysoké konstrukce. Původně se onen odvážný zachránce jmenoval Jumpman (Skákající muž), neboť toto jméno více připomínalo jinou úspěšnou hru Pac-Man, teprve mnohem později se z něj stal Mario, slavný instalatér a maskot společnosti Nintendo.
   Donkey Kong spatřil světlo světa v roce 1981 jako hra pro arkádové automaty a rázem se stal jednou z nejpopulárnějších videoher nejen své doby. Jeho autorem byl mladý japonský designer a programátor Shigeru Miyamoto, který stojí mimo jiné i za takovými tituly jakými byly The Legend of Zelda, Star Fox, či F-Zero. Jak sám přiznal, inspiraci ke stvoření této legendy si vzal částečně ze známého komixu Pepek námořník a částečně z veleúspěšného filmu King Kong (což bylo v budoucnu příčinou mnoha soudních sporů mezi Nintendem a společností Universal City Studios, která drží autorská práva k postavě King Konga). Po úspěchu na arkádových automatech, udělilo Nintendo licenci společnosti Coleco, která posléze vyvinula celou řadu verzí pro mnoho domácích konzolí. Donkey Kong se tak vzápětí ocitnul např. na videokonzolích ColecoVision (1982), Intellvision (1982), Atari 2600 (1982), NES (1983), Atari 7800 (1988) a řadě dalších a patřil mezi nejprodávanější videohry až do počátku 90. let minulého století.

Víc informací o této hře hledejte na RetroGames.cz.

Pro fanoušky a sběratele:
Vyhledat tuto hru na videoserverech YouTube.com nebo Vimeo.com.
Koupit originální hru nebo konzoli na Amazon.com, eBay.com nebo GOG.com.

Nejnovější verzi této hry hledejte na stránkách herních obchodů Xzone.cz, GameExpres.cz nebo GameLeader.cz.

 
Herní konzole:

Tato verze hry Donkey Kong by­la de­sig­no­vá­na pro A­ta­ri 7800, což by­la vi­de­o­her­ní kon­zo­le tře­tí ge­ne­ra­ce vy­rá­bě­ná fir­mou A­ta­ri v le­tech 1986 až 1992. By­la pl­ně kom­pa­ti­bil­ní se star­ší kon­zo­lí A­ta­ri 2600, ale o­pro­ti ní mě­la vý­raz­ně vy­lep­še­ný gra­fic­ký hard­wa­re. Na tr­hu však ne­by­la ús­pěš­ná a pro­da­lo se jí mé­ně než 4 mi­li­ó­ny ku­sů za jed­not­ko­vou ce­nu 140 $. To­mu od­po­ví­da­la i kni­hov­na her, kte­ré k dneš­ní­mu dni čí­tá pou­hých 100 her de­sig­no­va­ných pro tu­to kon­zo­li. Ví­ce in­for­ma­cí o A­ta­ri 7800 na­lez­ne­te zde.


Doporučené ovladače:

Tuto hru můžete ovládat prostřednictvím klávesnice vašeho PC (viz tabulka s ovládáním vedle hry). Nicméně pro maximální her­ní zážitek doporučujeme použít gamepad, který zapojíte jednoduše do USB portu počítače. Pokud žádný gamepad nemáte, kupte si vhodný USB ovladač např. na Amazonu nebo v některém vašem oblíbeném internetovém obchodě.

 
Dostupné online emulátory:

Pro hru Donkey Kong jsou k dispozici 2 různé online emulátory. Tyto emulátory se liší nejen technologií, kterou používají k emulaci starých her, ale též podporou různých herních ovladačů, podporou multiplayer módu, podporou dotykové obrazovky mobilních telefonů, rychlostí emulace, absencí či přítomností vložené reklamy a řadou dalších parametrů. Pro maximální herní požitek je důležité zvolit správný emulátor, protože na každém PC a v různých internetových prohlížečích se jednotlivé emulátory chovají odlišně. Základní vlastnosti jednotlivých emulátorů dostupných pro hru Donkey Kong shrnuje následující tabulka:
 

Emulátor Technologie Multiplayer USB gamepad Touchscreen Bez reklam
NeptunJS JavaScript ANO ANO NE NE
RetroGames.cc JavaScript ANO ANO ANO NE

Podobné hry:
Donkey Kong Donkey Kong Jr. Donkey Kong 3 CHAMP Kong King Kong
Donkey Kong Donkey Kong Jr. Donkey Kong 3 CHAMP Kong King Kong

Diskuse ke hře:


 

Veškerý text z webu RetroGames.cz je dostupný pod licencí Creative Commons 3.0 Unported. Můžete jej volně kopírovat, ale uveďte původ a zachovejte licenci.
Používáním tohoto webu souhlásíte s ukládáním cookies do vašeho počítače (pokud je nezakážete v nastavení vašeho internetového prohlížeče).

Facebook | Ochrana osobních údajů | Podmínky | Prohlášení o cookies | Reklama | Nahlásit nelegální obsah

Tento web je hostován na serverech služby WebSupport.cz.