Best of the Best Championship Karate (Sega Genesis) - online hra | RetroGames.cz
RetroGames.cz - staré hry ONLINE

„Nepřestáváme si hrát, protože stárneme;                          
... stárneme, protože si přestáváme hrát.“                          

English EN       Czech CZ            

   
 Menu
 Hry
 Ostatní
 Vyhledat hru

 

   
 

Best of the Best Championship Karate - Genesis

Ovládání:

GP:

KL:
A S
B X
C Z
Start Enter
Mode Shift
Menu myš

Help:

Je-li emulace hry po­ma­lá, zkus­te ji zry­ch­lit zno­vu­na­č­te­ním této strán­ky bez re­k­lam nebo si vyberte jiný on­li­ne e­mu­lá­tor z této ta­bul­ky.


Stručný popis hry:

Velmi realistická bojovka, která vznik­la v roce 1992 na motivy fil­mu 'Karate tiger 5'. Vyber si své­ho bojovníka, vy­tré­nuj ho té­měř k dokonalosti a pak ukaž os­tat­ním soupeřům v ringu, kdo je nejlepší kickboxer na světě.


Ostatní platformy:

Tuto hru si můžete zahrát také ve verzích pro NES, Ga­me Boy a SNES.Informace o hře:
Best of the Best Championship Karate - obal hry
obal hry
Název hry: Best of the Best Championship Karate
Konzole: Sega Genesis / Sega Mega Drive
Vydavatel (rok vydání): Futura, Loriciels (1992)
Žánr: akční, bojová, Sport Počet hráčů: 1 nebo 2 proti sobě
Design: Pascal Jarry, Marco de Flores, André Panza, ...
Hudba: Michel Winogradoff, Vincent Baillet
Manuál ke hře: není k dispozici
Download: Championship_Karate.zip

Velikost hry:

486 kB
Doporučený emuátor: KEGA Fusion

Podrobný popis hry:

   Best of the Best Championship Karate je realistický simulátor kickboxu, který svou inspiraci čerpal zejména z 5. dílu slavné filmové série: Karate tiger se stejnojmenným podtitulem: Best of the Best (Nejlepší z nejlepších). Hra částečně připomíná některé starší bojovky jako Street Fighter II, či Mortal Kombat, ale liší se on nich mnohem plynulejšími animacemi jednotlivých pohybů.
    Začínáte jako bezejmenný kickboxer a vaším cílem je stát se nejlepším bojovníkem světa. Cesta k tomu je ale dlouhá a trnitá. Než se utkáte s jednotlivými soupeři, musíte tréninkem vylepšovat své tři klíčové charakteristiky (odolnost, sílu a reflexy) na takovou úroveň, abyste měli reálnou šanci vyhrát. Celkem se můžete naučit víc jak 50 různých úderů a kopů, ale v jednom zápase jich nikdy tolik nepoužijete. Boxuje se (dle nastavení) na 3 až 12 kol a na rozdíl od thajského boxu nejsou v kickboxu povolené údery koleny ani loktem.
    Celá hra probíhá turnajovým stylem, tj. vyřazujete jednotlivé soupeře jednoho po druhým. Pokud ale podceníte trénink, může se vám stát, že dostanete pořádnou thajskou masáž už od Tsong Poa, což je váš první protivník. (Schválně jestli si vybavíte, odkud to jméno znáte?) Každý zápas hlídá ostražitý rozhodčí, který přeruší bitvu pokaždé, když jeden z boxerů spadne, či použijete-li 3x po sobě stejnou techniku, což mělo zřejmě zabránit zneužívání oblíbených naučených postupů. Poté, co porazíte některé z klíčových nepřátel, dostanete pozvánku do tajného turnaje 'Kumate', kde se však bojuje bez rozhodčích a tak trochu i bez pravidel.
    Hra byla na svou dobu docela inovativní a graficky velmi zdařilá, přesto se ale žádného extra velkého úspěchu nedočkala. Po čase se totiž stala stereotypní a nudnou, zvlášť když jste se naučili porážet některé soupeře stále stejným způsobem. Pokud ji však neznáte a v dětství jste ji nehráli, může vás na čas zabavit alespoň teď.

Víc informací o této hře hledejte na Wikipedii.

Pro fanoušky a sběratele:
Vyhledat tuto hru na videoserverech YouTube.com nebo Vimeo.com.
Koupit originální hru nebo konzoli Sega Genesis na Amazon.com nebo eBay.com.

Vyhledat digitální download této hry ve službě GOG nebo Steam.

 
Herní konzole:

Tato verze hry Best of the Best Championship Karate by­la de­sig­no­vá­na pro kon­zo­li Se­ga Mega Drive (v USA zná­mé pod náz­vem Se­ga Ge­ne­sis), což by­la his­to­ric­ky prv­ní šest­nác­ti­bi­to­vá vi­de­o­her­ní kon­zo­le vy­rá­bě­ná fir­mou Se­ga v le­tech 1988 až 1997. Šlo o pří­mé­ho kon­ku­ren­ta kon­zo­le SNES a nás­tup­ce zná­mé os­mi­bi­to­vé kon­zo­le Se­ga Mas­ter Sys­tem. Ce­na jed­né kon­zo­le Ge­ne­sis by­la při­bliž­ně 190 $ a ce­lo­svě­to­vě se pro­da­lo cca 40 mi­li­ó­nů ku­sů. Ví­ce in­for­ma­cí o této kon­zo­li na­lez­ne­te zde.


Doporučené ovladače:

Tuto hru můžete ovládat prostřednictvím klávesnice vašeho PC (viz tabulka s ovládáním vedle hry). Nicméně pro maximální her­ní zážitek doporučujeme použít gamepad, který zapojíte jednoduše do USB portu počítače. Pokud žádný gamepad nemáte, kupte si vhodný USB ovladač např. na Amazonu či AliExpressu nebo v některém vašem oblíbeném internetovém obchodě.

 
Dostupné online emulátory:

Pro hru Best of the Best Championship Karate je k dispozici 5 různých online emulátorů. Tyto emulátory se liší nejen technologií, kterou používají k emulaci starých her, ale též podporou různých herních ovladačů, podporou multiplayer módu, podporou dotykové obrazovky mobilních telefonů, rychlostí emulace, absencí či přítomností vložené reklamy a řadou dalších parametrů. Pro maximální herní požitek je důležité zvolit správný emulátor, protože na každém PC a v různých internetových prohlížečích se jednotlivé emulátory chovají odlišně. Základní vlastnosti jednotlivých emulátorů dostupných pro hru Best of the Best Championship Karate shrnuje následující tabulka:
 

Emulátor Technologie Multiplayer USB gamepad Touchscreen Bez reklam
EmulatorJS JavaScript ANO ANO ANO ANO
NeptunJS JavaScript ANO ANO NE NE
NesBox Flash NE ANO NE ANO
RetroGames.cc JavaScript ANO ANO ANO NE
PotatoGEN Java applet NE NE NE ANO


Podobné hry:

Pokud se vám hra Best of the Best Championship Karate líbí, je pravděpodobné, že se vám bude líbit i některá z podobných her v přehledu na této záložce. Hry, které zde vidíte, jsou vybírány na základě podobnosti v názvu, herním žánru a na základě podobnosti klíčových slov. Seznam je však generovaný automaticky a může být proto zejména pro některé specifické hry velmi 'subjektivní'. Pro nalezení konkrétní hry, použijte raději náš vyhledávací formulář.

Boxing RealSports Boxing Champion Pro Wrestling 4D Sports Boxing Mat Mania Challenge
Boxing RealSports Boxing Champion Pro Wrestling 4D Sports Boxing Mat Mania Challenge
 
Pro Wrestling Mike Tyson’s Punch-Out!! Pro Wrestling (Body Slam) Fight Night Rocky
Pro Wrestling Mike Tyson's Punch-Out!! Pro Wrestling Fight Night Rocky
 
Tag Team Wrestling Tecmo World Wrestling Super Punch-Out!! Urban Champion Budokan: The Martial Spirit
Tag Team Wrestling Tecmo World Wrestling Super Punch-Out!! Urban Champion Budokan

Diskuse ke hře:


 

Tato webová stránka NENÍ sponzorována ani podporována společnostmi Nintendo, Atari či Sega ani žádnou jinou videoherní společností. RetroGames.cz si nečiní žádný nárok na duševní vlastnictví
obsažené v jednotlivých hrách. Veškerý text z webu RetroGames.cz je dostupný pod licencí Creative Commons 3.0 Unported. Můžete jej volně kopírovat, ale uveďte původ a zachovejte licenci.

Facebook | Ochrana osobních údajů | Podmínky | Prohlášení o cookies | Reklama | Nahlásit nelegální obsah

Tento web je hostován na serverech služby WebSupport.cz.