Hra se ovládá stejnými klávesami, které se používaly při hraní pod DOSem. Fullscreen režim zapne 'Pravý Alt' + 'Enter'.
Help:
Je-li emulace hry pomalá, zkuste ji zrychlit znovunačtením této stránky bez reklam nebo si vyberte jiný online emulátor z této tabulky.
Stručný popis hry:
Slavná erotická adventura z dílny neméně slavné české firmy Pterodon Software. Soukromý detektiv Venca Záhyb ze Lhoty má za úkol 'ohlídat' během následujících 7 dní 7 půvabných dcer bohatého obchodníka Jonathana Smihta. (Před spuštěním hry nastavte zvuky na PC speaker.)
Ostatní platformy:
Bohužel, tato hra je v tuto chvíli k dispozici pouze v této variantě. Buďte trpěliví :-)
7 dní a 7 nocí je videohra, v pořadí druhá grafická point and click adventura z dílny týmu Pterodon Software a vydaná firmou Vochozka Trading v listopadu 1994. Později byla uvolněna jako freeware. Celý děj hry se odehrává v nespecifikovaném městečku s názvem Lhota. Hra vyšla v němčině jako 7 Tage, 7 Nächte a v polštině jako 7 Dni i 7 Nocy.
7 dní a 7 nocí (DOS verze)
Hlavní hrdina, detektiv Venca Záhyb (také Waszek Fałda nebo Wenzel Ziegler), z městečka Lhota dostane jednoho dne speciální zakázku od milionáře Jonathana Smihta (parodie na příjmení Smith). Venca musí pohlídat jeho 7 dcer a uchránit je od případných nápadníků. Když ovšem ještě toho večera sedí v místní hospodě s Fandou Kořenem, vsadí se o jeden lubr, že všech 7 dcer do poslední přefikne.
Venca má tedy jeden den pro každou dívku a vždy musí překonat určité překážky k získání jejího srdce. U Jasmíny Smihtové je největší překážkou její pes, u Trampolíny její lenost, u Karmíny její lačnost po sladkostech, u Filomény její vzhled, u Hermíny její homosexualita, Evelína chce šperk a opravit kotel a Rosalína požaduje donést rodinný diamant.
Celá hra byla vytvořena dvoučlenným týmem Pterodon Software (Petr Vlček, Jarek Kolář) za pomoci externistů za 6 měsíců. Díky tomu také hra není příliš odlišná od předchozího titulu Tajemství Oslího ostrova. Ovšem počet lokací se téměř zdvojnásobil na necelých 50. Byla to také první česká hra využívající Sound Blaster.
Po získání každé dívky následuje erotická pasáž s lehce lechtivým obrázkem a ukazatelem uspokojení dané dívky. V této minihře bylo nutné střídavě klikat na obě tlačítka myši, dokud se ukazatel uspokojení celý nevybarvil. Jakmile hráč přestal klikat nebo zmírnil tempo, ukazatel začal padat k nulové hodnotě. Zpočátku si hráči mysleli, že klíčová je mnohdy až frenetická rychlost klikání, čímž tehdejší myši velice trpěly. Petr Vochozka však v jednom z pozdějších rozhovorů potvrdil, že důležitější než rychlost bylo dodržet rytmus klikání. Rychlost nebyla tak podstatná.
Hra celkově byla hodnocena jako velmi humorná, ale také jako nelogická ve smyslu nutnosti používat předměty ve stylu „vše na vše“. To společně s malou inovací oproti Tajemství Oslího ostrova bylo terčem ostřejší kritiky recenzí. 7 dní a 7 nocí byla často přirovnávána k české obdobě série her Leisure Suit Larry od Sierra On-Line. Hodnocena byla časopisem Score 55 %, Excalibur 71 % a Riki 80 %.
7 dní a 7 nocí se koncem listopadu 2003 dočkalo za spolupráce Illusion Softworks a Enteron týmu pokračování pod názvem 6 ženichů a 1 navíc. Toto pokračování se již dočkalo podstatně lepších ohlasů. Textová verze vyšla jako freeware po dvou měsících a dabovaná verze po půl roce. V příběhu figuruje opět Venca Záhyb, který v prvním díle přivedl všech sedm dcer milionáře Smihta do jiného stavu, jejich otec jej za to pořádně ztrestal a nyní musí najít všem dcerám ženicha, vzhledem k jejich odlišnému vkusu to však nebude mít jednoduché.
Vyhledat digitální download této hry ve službě
GOG
nebo
Steam.
Platforma:
Tato verze hry 7 dní a 7 nocí byla designována pro osobní počítače s operačním systémem MS-DOS (Microsoft Disk Operating System),
což byl operační systém vyvíjený firmou Microsoft v letech 1981 - 2000. Do první poloviny devadesátých let se jednalo o nejrozšířenější operační
systém. Byl totiž dodávaný s většinou tehdejších počítačů firmy IBM, která koupila od Microsoftu licenci. Po roce 1995 byl vytlačen graficky
vyspělejším systémem Windows. V dobách jeho největší slávy vzniklo několik tisíc her
určených právě pro počítače s tímto systémem. Dnes již jeho vývoj nepokračuje a pro potřeby emulace je nejčastěji využíván volně dostupný emulátor DOSBox.
Více informací o operačním systému MS-DOS naleznete zde.
Dostupné online emulátory:
Pro hru 7 dní a 7 nocí je k dispozici 5 různých online emulátorů. Tyto emulátory se liší nejen technologií,
kterou používají k emulaci starých her, ale též podporou různých herních ovladačů, podporou multiplayer módu, podporou dotykové obrazovky mobilních telefonů, rychlostí emulace,
absencí či přítomností vložené reklamy a řadou dalších parametrů. Pro maximální herní požitek je důležité zvolit správný emulátor, protože na každém PC a v různých internetových
prohlížečích se jednotlivé emulátory chovají odlišně. Základní vlastnosti jednotlivých emulátorů dostupných pro hru 7 dní a 7 nocí shrnuje následující tabulka:
Pokud se vám hra 7 dní a 7 nocí líbí, je pravděpodobné, že se vám bude líbit i některá z podobných her v přehledu na této záložce. Hry,
které zde vidíte, jsou vybírány na základě podobnosti v názvu, herním žánru a na základě podobnosti klíčových slov. Seznam je však generovaný automaticky
a může být proto zejména pro některé specifické hry velmi 'subjektivní'. Pro nalezení konkrétní hry, použijte raději náš
vyhledávací formulář.
Tato webová stránka NENÍ sponzorována ani podporována společnostmi Nintendo, Atari či Sega ani žádnou jinou videoherní společností.
RetroGames.cz si nečiní žádný nárok na duševní vlastnictví obsažené v jednotlivých hrách.
Veškerý text z webu
RetroGames.cz
je dostupný pod licencí
Creative Commons 3.0 Unported. Můžete jej volně kopírovat, ale uveďte původ a zachovejte licenci.