Super Mario Bros. (NES) - online hra | RetroGames.cz
RetroGames.cz - staré hry ONLINE

„Nepřestáváme si hrát, protože stárneme;                          
... stárneme, protože si přestáváme hrát.“                          

English EN       Czech CZ            

   
 Menu
 Hry
 Ostatní
 Vyhledat hru

 

   
 

Super Mario Bros. - Nintendo NES system

Je nám líto, ale tato hra již není abandonware
a proto není na RetroGames.cz k dispozici.


Pokud chcete, můžete si ji zahrát přímo na stránkách Nintenda
prostřednictvím služby Nintendo Switch Online,

nebo zde pomocí online emulátoru Emulatrix
(vlastníte-li ROM soubor s touto hrou).
Stručný popis hry:

Nejslavnější hra společnosti Nin­ten­do. Zlý Bowser unesl prin­cez­nu z Houbového království a ukryl ji v podzemí svého hradu. Její je­di­nou nadějí na záchranu je od­váž­ný instalatér Mario a jeho ne­bo­jác­ný bratr Luigi.


Ovládání gamepadu:

 

Hráč 1: Hráč 2:
-
-
-
-
A X -
B Z -
SELECT Shift -
START Enter -

Rychlost emulace:

Je-li emulace hry pomalá, zkuste ji zrychlit znovunačtením této strán­ky bez reklam nebo si vyberte jiný on­li­ne emulátor z této tabulky.


Ostatní platformy:

Tuto hru si můžete zahrát také ve verzi pro Ga­me Boy. Na dalších se u­si­lov­ně pracuje ;-)Informace o hře:
Super Mario Bros. - obal hry
obal hry
Název hry: Super Mario Bros.
Konzole: Nintendo Entertainment System (NES)
Vydavatel (rok vydání): Nintendo (1985)
Žánr: akční, plošinovka Počet hráčů: 1 nebo 2 střídavě
Design: Shigeru Miyamoto, Toshihiko Nakago, Kazuaki Morita, ...
Hudba: Koji Kondo
Manuál ke hře: manual.pdf

Velikost souboru:

971 kB
Download: nedostupný

Velikost hry:

40 kB
Doporučený emuátor: FCEUX

Převzato z recenze na RetroGames.cz:

   Když v pátek 13. září roku 1985 zahájila firma Nintendo prodej nové hry s názvem Super Mario Bros., nikdo tehdy netušil jaký fenomén právě vypouští do světa. Po více než 2 desetiletí až do roku 2009 byl Super Mario nejprodávanější videohrou všech dob a po celém světě se prodalo více jak 40 miliónů kopií. Dnes zná tuto hru téměř každý, dokonce i ten, kdo ji nikdy nehrál. Slavnou se stala i samotná melodie ze hry, která je dílem japonského skla­da­te­le Koji Konda. Úspěch Super Maria byl tak veliký, že jej Nintendo v následujících letech portovalo na téměř všechny své konzole, avšak originální verze z konzolí NES a Famicom zů­sta­la navždy nepřekonaná.
   Ve hře samotné hráč ovládal po­s­ta­vič­ku Maria (respektive jeho mladšího bratra Luigiho), který se vydal do Hou­bo­vé­ho Království zachránit unesenou princeznu Muchomůrku. Mário se po­hy­bo­val všemi světy zleva doprava (zpá­t­ky ni krok) až ke hradu s pra­po­rem na konci každého levelu. Vy­sko­če­ním na stožár a stažením vlajky úhlavního nepřítele Bowsera level končil a začínal nový. (V důsledku prográmátorské chyby na konci levelu 3-3 bylo možné stožár s pra­po­rem přeskočit a ocitnout se v nekonečném světě.)
   Během svého putování se Mario setkával se spoustou nepřátel z Bowserovy armády, které mohl ničit buď tím, že jim skočil na hlavu, nebo je trefoval ohnivými koulemi, které dokázal metat, když našel bílou květinku. Houbové království, které zlý Bowser začaroval, ukrývalo totiž množství pokladů, jež mohl Mario na své cestě využít. V některých cihlách se skrývaly houby, které Mariovi pomohly narůst do dvojnásobné velikosti, či přidávaly extra život. Jiné cihly ukrývaly již zmíněné květiny či hvězdu, která Maria učinila na pár vteřin nesmrtelným. Mario též cestou sbíral mince, které mohl proměnit nejen v extra body, ale též v extra život, pokud se mu jich podařilo sebrat rovných 100.

Víc informací o této hře hledejte na RetroGames.cz.

Pro fanoušky a sběratele:
Vyhledat tuto hru na videoserverech YouTube.com nebo Vimeo.com.
Koupit originální hru nebo konzoli NES na Amazon.com nebo eBay.com.

Vyhledat digitální download této hry ve službě GOG nebo Steam.

 
Ovládání hry:

NES verze hry Super Mario Bros. se ovládala prostřednictvím původního NES ovladače s křížovým D-padem a dvěma akčními tlačítky. Základní popis ovládání této hry shrnuje krátký přehled pod tímto odstavcem. Detailní popis ovládání naleznete v přiloženém herním manuálu. Vemte prosím na vědomí, že jednotlivá tlačítka gamepadu jsou emulována různými klávesami na klávesnici vašeho PC v závislosti na nastavení aktuálního online emulátoru (viz tabulka vedle hry).

Použij D-pad pro ovládání Mariova pohybu. Stiskni ← či → pro chůzi/běh odpovídajícím směrem. Chceš-li vlézt trubkou do podzemí, stiskni ↓. Pro šplhání na fazolový stonek stiskni ↑.

Po stisknutí tlačítka A Mario vyskočí. Výška skoku zavisí na tom, jak dlouho držíte tlačítko A stisknuté. Když jste pod vodou, slouží tlačítko A k plavání.

Držení tlačítka B umožňuje Mariovi běhat místo chůze. Super Mario (po sebrání květinky) může pomocí tlačítka B házet ohnivé koule. Hodit může vždy maximálně 2 koule, zato je lze házet i pod vodou.

Tlačítkem SELECT vybíráte na titulní obrazovce zda chcete spustit hru pro 1 nebo 2 hráče.

Stiskem tlačítka Start spustíte hru. Stisknete-li jej během hry, hra se přeruší. Po opětovném stisknutí hra pokračuje.

 
Herní konzole:

Tato verze hry Super Mario Bros. by­la de­sig­no­vá­na pro Nin­ten­do En­ter­tain­ment Sys­tem (zkrá­ce­ně NES), což byla osmi­bi­to­vá vi­de­o­her­ní kon­zo­le vy­rá­bě­ná fir­mou Nin­ten­do v le­tech 1983 až 2003. Ve své do­bě šlo o nej­pro­dá­va­něj­ší vi­de­o­her­ní kon­zo­li, pro kte­rou vznik­lo ví­ce jak 700 li­cen­co­va­ných her a řa­da her bez li­cen­ce. Cel­ko­vě se na všech tr­zích pro­da­lo cca 62 mi­li­ó­nů ku­sů té­to kon­zo­le za ce­nu při­bliž­ně 100 $ za kus. Ví­ce in­for­ma­cí o kon­zo­li NES na­lez­ne­te zde.


Doporučené ovladače:

Tuto hru můžete ovládat prostřednictvím klávesnice vašeho PC (viz tabulka s ovládáním vedle hry). Nicméně pro maximální her­ní zážitek doporučujeme použít gamepad, který zapojíte jednoduše do USB portu počítače. Pokud žádný gamepad nemáte, kupte si vhodný USB ovladač např. na Amazonu či v AliExpressu nebo v některém vašem oblíbeném internetovém obchodě.

 
Dostupné online emulátory:

Pro hru Super Mario Bros. je k dispozici 6 různých online emulátorů. Tyto emulátory se liší nejen technologií, kterou používají k emulaci starých her, ale též podporou různých herních ovladačů, podporou multiplayer módu, podporou dotykové obrazovky mobilních telefonů, rychlostí emulace, absencí či přítomností vložené reklamy a řadou dalších parametrů. Pro maximální herní požitek je důležité zvolit správný emulátor, protože na každém PC a v různých internetových prohlížečích se jednotlivé emulátory chovají odlišně. Základní vlastnosti jednotlivých emulátorů dostupných pro hru Super Mario Bros. shrnuje následující tabulka:
 

Emulátor Technologie Multiplayer USB gamepad Touchscreen Bez reklam
EmulatorJS JavaScript ANO ANO ANO ANO
NeptunJS JavaScript ANO ANO NE NE
NesBox Flash NE ANO NE ANO
RetroGames.cc JavaScript ANO ANO ANO NE
vNES Java applet ANO NE NE ANO
Emulatrix JavaScript NE NE NE ANO


Podobné hry:

Pokud se vám hra Super Mario Bros. líbí, je pravděpodobné, že se vám bude líbit i některá z podobných her v přehledu na této záložce. Hry, které zde vidíte, jsou vybírány na základě podobnosti v názvu, herním žánru a na základě podobnosti klíčových slov. Seznam je však generovaný automaticky a může být proto zejména pro některé specifické hry velmi 'subjektivní'. Pro nalezení konkrétní hry, použijte raději náš vyhledávací formulář.

Super Mario Bros. 2 Super Mario Bros. 3 Mario Bros. Super Mario Bros. Special Super Mario World
Super Mario Bros. 2 Super Mario Bros. 3 Mario Bros. Super Mario Bros. Sp. Super Mario World
 
Super Mario All-Stars All Night Nippon Super Mario Bros. Super Mario Bros.: The Lost Levels Super Angelo Super Mario World 2: Yoshi’s Island
Super Mario All-Stars All Night Nippon SMB SMB: Lost Levels Super Angelo Super Mario World 2
 
Super Mario Land Super Boy I Super Boy II Super Boy III Mario and Luigi
Super Mario Land Super Boy I Super Boy II Super Boy III Mario and Luigi

Diskuse ke hře:


 

Tato webová stránka NENÍ sponzorována ani podporována společnostmi Nintendo, Atari či Sega ani žádnou jinou videoherní společností. RetroGames.cz si nečiní žádný nárok na duševní vlastnictví
obsažené v jednotlivých hrách. Veškerý text z webu RetroGames.cz je dostupný pod licencí Creative Commons 3.0 Unported. Můžete jej volně kopírovat, ale uveďte původ a zachovejte licenci.

Facebook | Ochrana osobních údajů | Podmínky | Prohlášení o cookies | Reklama | Nahlásit nelegální obsah

Tento web je hostován na serverech služby WebSupport.cz.